آموزشگاه آرایشگری زنانه تهران

معرفی آموزشگاه های آرایشگری زنانه در تهران - آموزشگاه آرایشگری زنانه غرب تهران - آموزشگاه آرایشگری زنانه شرق تهران ادامه »

آموزشگاه آرایشگری زنانه کرج

آموزشگاه های آرایشگری زنانه در کرج - بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه در کرج ادامه »

آموزش آرایشگری زنانه تهران

کلاس آموزش آرایشگری زنانه در تهران ادامه »

آموزش آرایشگری زنانه کرج

آموزش آرایشگری زنانه در کرج ( بهترین آموزشگاه آرایشگری در کرج ) ادامه »

آموزش آرایشگری بانوان

معرفی بهترین مراکز آموزش آرایشگری بانوان در تهران با ارئه مدرک معتر از سازمان فنی و حرفه ای کشور ادامه »

 
آموزشگاه آرایشگری زنانه
آموزشگاه آرایشگری زنانه

مزایای کراتین گرم و کراتین سرد برای درمان موهای آسیب دیده

مزایای کراتین گرم و کراتین سرد برای درمان موهای آسیب دیده

کراتین چندنوع است؟

کراتین های مو کلا به دو دسته گرم و سرد تقسیم میشوند.

کراتین گرم

کراتین گرم در بازار بیشتر از کراتین سرد است و راحت تر یافت میشود.بیشتر برندهای معروف تولید کننده کراتین، کراتین گرم تولید میکنند. وقتی که مویی در اثر دکلره .. رنگ .. سشوار کشیدن …آفتاب و یا سایر موارد دمیج شده و ساقه مو مشکل دار شده است در این صورت از کراتین گرم استفاده میکنیم. پک کراتین گرم دارای شامپوی قبل، ماده کراتین و ماسک مو میباشد.

برای انجام کراتین گرم باید متخصص باشید

کراتینه کار باید متخصص‌ حرفه‌ای باشد تا بتواند خدمات کراتین گرم  را بدرستی انجام دهد.به همین منظور آموزش حضوری در یک آموزشگاه آرایشگری خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا استفاده نادرست از مواد و اتوی مو می‌تواند به ساقه موی مشتری آسیب برساند و باعث بی‌نتیجه شدن کراتینه مو شود. در واقع، انجام کراتین گرم به‌ درستی تنها توسط یک متخصص حرفه‌ای امکان‌پذیر است که با تجربه کافی و آموزش حضوری به این کار مسلط شده باشد. انجام درست کراتین گرم موها، به نتایج خوبی منجر می‌شود و موهای شما را زیبا و سالم نگه می‌دارد.

مزایای کراتین گرم و کراتین سرد برای درمان موهای آسیب دیده

کراتین گرم چگونه انجام میشود؟

برای انجام کراتینه گرم روش بخصوصی لازم است ، اول باید موها شسته شود و سپس موها به مواد کراتین اغشته میشود و به وسیله اتوی موی سرامیکی در دمای بالا، کراتین به موها اعمال میشود. حرارت زیاد اتوی مو باعث باز شدن لایه کراتین سطحی در پوسته مو شده و کراتین جذب ساقه موها میشود. سپس با شستن موها، کراتین اضافی نیز شسته شده و موهای نرم، صاف و براقی بدست می‌آید. این روش به دلیل جذب بهتر کراتین و حفظ رطوبت موها، بهترین نتیجه را برای موهای خشک و آسیب دیده به دنبال دارد.

خاصیت کراتینه گرم

 1. ۱-کراتین های گرم بسته به برندی که استفاده میشود از ۳۰ الی ۶۰ درصد صافی دارند و ۷۰ درصد درمانی هستند.
 2. کراتین گرم باعث بهبود وضعیت موها میشود.
 3. افزایش براقیت و درخشندگی یکی دیگر از مزایای کراتینه گرم مو است.
 4. باعث حجم موها میشود.
 5. کاهش پفی و شکنندگی موها
 6. ایجاد حس نرمی و صافی در موها می‌شود.
 7. ۸ شلاقی شدن موها
 8. رفع موخوره
 9. ترمیم آسیب دیدگی های ناشی از دکلره و مواد شیمیایی دیگر
 10. رفع آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی موها و …

کراتین سرد

دسته دوم کراتین ها، کراتین سرد هست که حاوی ویتامین های اصلی مو و درمان پیاز تا ساقه مو و ابرسانی فوق العاده قوی با طول درمان در سه دوره بیماریهای مو از پیاز تا ساقه مثل ریزش .. خارش .. شوره .. التهاب .. نازک و کرکی شدن مو .. حجم بخشیدن به مو .. رفع کرکی بودن مو .. بیماری صدف مو را رفع کرده و براقیت به مو میبخشد .

مزایای کراتین سرد

 1. کراتین سرد فقط جنبه درمانی دارد .
 2. کراتین سرد خاصیت صاف کنندگی ندارد.
 3. در این نوع کراتینه بر خلاف کراتین گرم از اتو و یا حرارت های بالا استفاده نمیشود.
 4. از ریزش مو جلوگیری می کند.
 5. باعث ثابت شدن رنگ مو می شود.
 6. هزینه کراتین سرد بسیار کم تر از کراتینه گرم است.
 7. عدم نیاز به اتوکشی و آسیب رسانی  با حرارت مستقیم به بافت مو از مزایای کراتین سرد است.
 8.  مهمتر از همه کراتین سرد دارای فرمالدهید بسیار کمتری نسبت به کراتین گرم میباشد. کم بودن فرمالدهید در مورد کراتین یکی از نکات مثبت برای مشتری و کراتین کار میباشد.

کراتین سرد چگونه انجام میشود؟

کراتین سرد هم همانند کراتین گرم باید توسط متخصص مو انجام شود به دلیل انکه کراتین خاصیت درمانی هم دارد . برای انجام این کراتین ابتدا موها را با شامپو شسته تا آلودگی ها از روی موها پاک شوند بعد مواد کراتین را به مو زده و بعد از گذشت حدودا سی دقیقه بسته به جنس مو شروع به ماساژ کف سر و ریشه کرده و از حرارت های بالانس استفاده میکنیم. بعد از شستشو از ویتال ها استفاده میکنیم. تمام این مراحل دارای نکات کوچکی هستند که رعایت نکردن انها موجب داشتن نتیجه برعکس خواهد شد! در سه دوره که هر دوره یک ماه است (و ماهی دو بار ) این کار انجام میشود و پس از پایان سه دوره به طور قطع ریزش مو متوقف شده موهای مرده ریخته و بیماریهای پیاز تا ساقه مو شوره .. خارش و …برطرف خواهد شد. از نکات مهم برای انجام کراتین استفاده از دستکش و عینک مخصوص برای ارایشگر میباشد.

چگونه کراتینه مو یاد بگیریم؟

برای آموزش کراتینه مو گرم و سرد میتوانید در یک از آموزشگاه آرایشگری زنانه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای شرکت کرده بعد از گذراندن دوره ، مدرک این دوره را دریافت کنید . لازم به ذکر است دوره کراتینه مو با مدرک فنی حرفه ای از سال ۱۴۰۱ به صورت رسمی شروع شده است و تا این سال، فنی حرفه ای مدرک تخصصی برای این دوره نمیداد و اصلا دوره کراتینه مو برگزار نمیکرد.

مزایا و معایب کراتین مو

 

آموزشگاه آرایشگری زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.